MODERNÉ NÁVRHY INTERIÉROV NA MIERU

Hľadáte niekoho kto Vám vytvorí návrh interiéru?

Navrhovanie moderných interiérov na mieru je naša každodenná činnosť. Ak si plánujete zariadiť svoje vlastné bývanie a chcete si na pomoc zavolať interiérového dizajnéra prečítajte si informácie ako postupujeme pri navrhovaní interiéru bytu, domu alebo samostatnej miestnosti. Na tejto stránke Vám predstavíme naše služby. Popíšeme Vám jednotlivé kroky ako vzniká taký návrh interiéru. Zameriame sa na jednotlivé miestnosti a ukážeme Vám ako na to. Spoznajte našu prácu aby ste vedeli o návrhu všetko dôležité ešte predtým ako sa stretneme. Samozrejme naše služby nekončia len pri návrhu interiéru!

DIZAJNE svojim klientom okrem návrhu poskytuje aj službu výroby nábytku na mieru. Čo je veľkou výhodou, pretože Vám ušetríme čas a nervy s hľadaním vhodného dodávateľa. To čo si navrhneme, tak si aj vyrobíme. Od návrhu interiéru po realizáciu nábytku stojí pri vašom projekte dizajnér a dohliada na to aby všetko dopadlo podľa predstáv. Návrh je vízia, ktorú treba zhmotniť a pri každej realizácii treba riešiť veľa otázok, ktorým sa vyhnete vďaka komplexnosti našej služby. Ak potrebujete ďalšie informácie tak si pozrite náš instagram alebo facebook dizajne. Vďaka sociálnym sieťam dostávajte pravidelné informácie o našej výrobe alebo návrhu interiérov.

 

--------------------------------------

01.

NAVRHOVANIE INTERIÉRU v TROCH KROKOCH:

Tri základné kroky k vytvoreniu návrhu interiéru.

1. 2D DISPOZIČNÝ NÁVRH

Dispozičný návrh je základom každého dobrého interiéru či sa jedná o samostatnú izbu alebo celú bytovú jednotku. Každý interiér začíname kresliť v pôdoryse, kde si rozkreslíme základné rozloženie nábytku v priestore. V dobre vymyslených pôdorysoch nám stačí zakresliť len rozmiestnenie nábytku. Pri rekonštrukcii bytu čiastočne upravujeme rozloženie priečok a hľadáme novú a lepšiu dispozíciu. Openspace priestory sa musia kompletne napriečkovať a dispozične zariadiť. Ak priestor ponúka rôzne možnosti vznikne nám niekoľko variant dispozičného riešenia, z ktorých si vyberieme tu najlepšiu a tu ďalej rozpracujeme. Ak idete stavať dom je ideálne ak máte navrhnuté dobré dispozičné riešenie. Niekedy stačí posunúť len dvere alebo upraviť jednu priečku a mate krajšie zariadenú miestnosť. Ak máme hotovú finálnu dispozíciu pokračujeme do 3D návrhu. V našom prípade ide o 3D návrh nábytku na mieru.

Návrh dispozície rodinného domu

2. 3D NÁVRH NÁBYTKU NA MIERU

Návrh nábytku na mieru je základným 3D návrhom interiéru. V tomto kroku si vieme s klientom dohodnúť dizajn a funkciu nábytku tak aby bol navrhnutý správne z pohľadu konštrukcie. Pomocou 3D modelu a kótovania si vieme dobre vysvetliť proporcie, funkciu, materiály nábytku. Navrhnutý nábytok sa potom posiela do výroby, kde sa konštrukčne koriguje. V modernom interiéry je nábytok na mieru súčasťou stavby. Už to nie su len samostatné solitéry rozložené v priestore, ale jednotlivé nábytkové bloky sa navzájom prepájajú a vytvárajú zložité zostavy. Po dokončení dizajnu nábytku sa posúvame ďalej do farebného zladenia celého interiéru vďaka fotorealistickym vizualizáciam.

Návrh nábytku na mieru

3. NÁVRH INTERIÉRU / VIZUALIZÁCIE

Návrh interiéru pozostáva z dvoch častí: 1. fotorealistické vizualizácie, 2. technické výkresy. V tomto kroku ide o dizajnové zladenie interiéru pomocou produktov z obchodov ako napr.: podlahy, dvere, svietidlá, sanita, batérie, obklady a dlažby, povrchy stien, sedací nábytok, koberce, závesy atď. Na začiatku sa robia fotorealistické vizualizácie celého interiéru, ktoré sa prezentujú klientovi. Ak ide o väčší projekt vizualizácie jednotlivých miestnosti sa posielajú priebežne aby mal klient čas si ich pozrieť a pripomienkovať. Na osobných stretnutiach sa vizualizácie konzultujú a pripomienky sa zapracujú do ďalšej verzie návrhu. Tento proces sa opakuje až do finálnej podoby návrhu interiéru. Po dokončení návrhu interiéru ( fotorealistické vizualizácie ) sa začne pripravovať technická dokumentácia. Podľa dohody s klientom potom pripravíme všetku potrebnú technickú dokumentáciu k realizácii jednotlivých častí interiéru.

Návrh interiéru rodinného domu

 

--------------------------------------

02.

NÁVRH INTERIÉRU alebo NÁVRH NÁBYTKU?

Čo si vybrať? Potrebujem návrh interiéru alebo návrh nábytku?

1. NÁVRH INTERIÉRU

NÁVRH INTERIÉRU sa zameriava na celú miestnosť od podláh, dverí, stien svietidiel, nábytku na mieru, produktov z obchodov, doplnky a celé to ladíme do harmonického celku. Výstupom sú fotorealistické vizualizácie interiéru, podľa ktorých sa realizuje interiér. Návrh sa s klientom konzultuje až do finálnej podoby. Po dokončení návrhu sa pripravia podklady k realizácii interiéru. Technické výkresy k nábytku na mieru, výpis produktov alebo iné podklady podľa potreby a dohody s klientom. Návrh interiéru je naša komplexná dizajnérska služba vhodná pre celé domy, byty či samostatné izby. Detailne spracovanie návrhu si vyžaduje čas, čo má vplyv na cenu a čakaciu dobu, ktorá vie byť aj niekoľko mesiacov.

Niektorí z Vás s návrhom interiéru počítajú už pri projektovaní domu alebo pri kúpe bytu a vyčlenili si na to čas a finančné prostriedky. Iní váhajú do poslednej chvíle a nakoniec sa rozhodnú, že oslovia dizajnéra lebo dospejú do bodu, kedy si sami nevedia pomôcť. Pri menších rozpočtoch alebo časovej tiesni Vám vieme aj my vyjsť v ústrety našou službou NÁVRH NÁBYTKU.

2. NÁVRH NÁBYTKU

NÁVRH NÁBYTKU sa zameriava na návrh konkrétneho kusu nábytku alebo nábytkovej zostavy. Potrebujete návrh kuchynskej linky alebo nábytok do vstupu, spálne či detskej izby a nechcete platiť za fotorealistické vizualizácie celého interiéru? Táto služba je pre Vás ideálna. Služba NÁVRH NÁBYTKU je vhodná hlavne pre menšie projekty a rekonštrukcie. Kde nepotrebujete fotorealistické vizualizácie, ale chcete vymeniť napr. starý nábytok za nový a je zbytočne robiť vizualizácie celého interiéru. Alebo idete riešiť detskú izbu a potrebujete vytvoriť nábytok na mieru a doladiť ho k existujúcej podlahe a dverám. Ďalšou výhodou je rýchlosť spracovania, ktorú oceníte v prípade ak Vás tlačí čas. Návrh nábytku je jednoduchšia a na spracovanie aj rýchlejšia služba a na rad sa viete dostať už do mesiaca.

 

--------------------------------------

03.

NAVRHY DOMOV, BYTOV A CHÁT

Toto sú naše tri hlavné oblasti interiérových návrhov.

1. NÁVRH INTERIÉRU DOMU

Návrh interiéru domu je našim častým zadaním. Navrhujeme novostavby, ale aj kompletné rekonštrukcie. Pri novostavbách často začíname v štádiu, keď má dom zaliatu platňu a idú sa ťahať priečky. Toto štádium stavby je už na hrane, čo sa týka návrhu ak by sa mali robiť ešte nejaké zmeny s priečkami. V tesnom závese sa budú realizovať rozvody elektriny a vody a vtedy potrebujete mať jasné ako bude interiér domu vypadať. Preto doporučujem začať o niečo skôr aby sa mohla navrhnúť, čo najlepšia dispozícia domu a pripraviť plány k rozvodom. Niekedy stačí ak sa posunú dvere a izba sa dá lepšie zariadiť.

Pri rekonštrukciách domov začíname s pôvodnou dispozíciou, ktorú vieme upraviť v rámci možností. Niektoré navrhnuté zásahy do stavby treba konzultovať so statikom ak sa jedná o nosné priečky. Ak máme finálnu dispozíciu domu tak môžeme začať návrhom interiéru. Domy majú väčšinou veľkorysejší priestor, čo poskytuje iné možnosti pri zariaďovaní ako je to pri bytoch.

2. NÁVRH INTERIÉRU BYTU

Návrhy bytov môžeme tiež rozdeliť do kategórie novostavieb alebo rekonštrukcii. Aj bytové návrhy sú našimi častými zadaniami. Ak sa jedná o rekonštrukciu, väčšinou ide o panelákový byt, ktorých je u nás prevažná väčšina. Zásahy do priečok sa v paneláku robia veľmi sporadicky, lebo si to vyžaduje sled náročných postupov. Každý zásah do panelu si vyžaduje konzultáciu so statikom a vypracovanie statického posudku. Nahlasenie a schvaľovanie zásahov u správcu bytovky. Toto môže trvať niekoľko mesiacov. Ak sa prerába bytové jadro, vtedy stačí len ohlásenie prerábky u správcu. Moderné novostavby budujú v dnešnej dobe developerské spoločnosti, ktoré ponúkajú klientom vykonať určité klientske zmeny. V dostatočnom predstihu vieme navrhnúť dispozičné zmeny v byte, ktoré potom developer za nejaký poplatok zapracuje projektu. Klient sa tak následne vyhne prerábke novostavby po odovzdaní kľúčov od bytu.

3. NÁVRH INTERIÉRU CHATY

Návrh chaty je zaujímavou dizajnérskou úlohou, ale nepatrí k častým projektom. O to viac nás tešia aj takéto zaujímavé priestory, hlavne ak sa jedná o drevenice alebo zruby. Tieto drevostavby sú špecifické v tom, že ide o drevenú skladačku. Hrubá stavba sa často postaví priamo u zhotoviteľa, potom sa rozloží a odvezie na dané miesto, kde sa opäť postaví a dotiahnu sa detaily. Pri drevenici musíte už na začiatku vedieť, kde čo bude umiestnené aby sa vedeli pripraviť otvory pre rozvody, ktoré sú ťahané v stenách drevených hranolov. Súčasná moderná drevenica patrí k technologicky vyspelým stavbám, ktoré môžete sledovať cez telefón z iného kúta sveta. A preto aj rozvodov v tejto stavbe pribúda.

Ďalším problémom je sadanie stavby, s ktorým treba počítať. Drevenica by si mala najskôr sadnúť a potom by sa mala zariaďovať, ale toto je skôr sen ako realita. Nikto nechce čakať päť rokov kým si stavba riadne sadne. Drevenica postavená zo surového dreva si vie sadnúť aj o 15-20 cm, čo je napríklad pri schodisku výška jedného schodu. Nábytok alebo iné interiérové prvky musia byť vymyslené tak, aby sadanie stavby nemalo na ne vplyv.

 

--------------------------------------

04.

NÁVRHY INTERIÉROV ROZDELENÉ PODĽA IZIEB

Vieme pre Vás navrhnúť aj jednu izbu podľa želania.

1. NÁVRH KUCHYNE

Návrh kuchyne je jedna z najčastejších dizajnérskych úloh. Kuchynský priestor si vyžaduje komplexné plánovanie nábytku s ergonómiou. Je tu veľa spotrebičov, ktoré treba funkčne a esteticky umiestniť. Materiály, ktoré použijeme na nábytok sa často ďalej aplikujú aj v ostatnom priestore moderného interiéru. Kuchyňa je často spojená s jedálňou. Jedáleň vieme prepojiť s kuchynskou linkou alebo môže byť umiestnená samostatne, záleží od veľkosti priestoru. Pri návrhu kuchyne treba myslieť aj na rozvody elektriny, vody a odsávanie.

Návrh interiéru kuchyne

2. NÁVRH OBÝVAČKY

Návrh obývačky je v súčasnom modernom interiéry často prepojený s kuchyňou a jedálňou. Takýto prepojený priestor je väčší a pôsobí vzdušnejšie. Otvorený priestor má svoje výhody aj nevýhody a je na každom, čo preferuje. Tak ako je kuchyňa o návrhu nábytku na mieru tak obývačka je už v tejto oblasti skromnejšia. Samozrejme záleží či sa navrhuje obývačka v rodinnom dome alebo v byte, kde sa hľadá každý úložný priestor. Dominantou v obývačke je hlavne sedací nábytok, ktorý zaberie väčšiu časť plochy. Na tomto nábytku sa relaxuje a pohodlie je tu na prvom mieste.

Návrh interiéru obývačky

3. NÁVRH DETSKEJ IZBY

Detské izby navrhujeme často samostatne ako jednoizbové projekty alebo nás klienti po rokoch oslovili s tým, že teraz je to aktuálne a chceli by pre svoje deti navrhnúť detské alebo študentské izby. Detské izby musia spĺňať niekoľko funkčných zón pre oddych, učenie, hranie, cvičenie, priestor pre svoje hobby. Deti často niečo zbierajú a chcú to mať vystavené atď. Treba myslieť na kamarátov alebo návštevu, ktorá príležitostne prespí. Pre tieto účely navrhujeme rozkladacie postele. Niekedy detskú izbu navrhujeme pre jedno dieťa inokedy sú v izbe dve až tri deti. Prichádzajú k nám rôzne úlohy, ktoré vedia meniť dizajn detskej izby.

Návrh interiéru detskej izby

4. NÁVRH SPÁLNE

Návrh spálne ako oddychovej zóny je hlavne o veľkej posteli a úložnom priestore. Veľkej časti klientov stačí jednoduché a útulné riešenie, ktoré je o nábytku na mieru, textíliách a tapete. Klientov by som rozdelil do dvoch kategórii: 1. Jednoduchosť a praktickosť. Títo klienti preferujú skôr praktické riešenia, jednoduché a čisté nábytkové línie vhodné na dobrú údržbu. Vyhýbajú sa čalúnenému nábytku, kusovým alebo celoplošným kobercom, maximálne sa použije záves bez záclon. 2. Útulnosť a štýl. Títo klienti si potrpia na dizajne spálne. Neboja sa ísť do celoplošných kobercov, textílii alebo čalúneného nábytku. Viac sa pracuje s nábytkom na mieru, obkladmi stien a osvetlením.

Návrh spálne

5. NÁVRH KÚPEĽNE

Návrh kúpeľne je po kuchyni top miestnosť, ktorá si vyžadujú riešiť dizajn. Kúpeľne spolu s kuchyňami patria k najdrahším aj najzložitejším miestnostiam na zariadenie. Návrh kúpeľne si vyžaduje dobré dispozičné riešenie. Kúpeľne sú často priestorovo skromné miestnosti, kde treba dostať pomerne veľa vecí. Samozrejme záleží či sa jedná o kúpeľňu v byte alebo v rodinnom dome, kde je viac priestoru na samostatné wc alebo umiestnenie práčky a sušičky. Pri projektovaní domu si môžete dovoliť priestor pre luxusné veľké kúpeľne, čo v bytoch taká možnosť nie je a pracujete s tým čo máte. Dizajn kúpeľne je hlavne o obkladoch, sanite a batériách. Nábytok na mieru je tu len v skromnom zastúpení umývadlovej a zrkadlovej skrinky.

Návrh interiéru kúpeľne

 

--------------------------------------

05.

NAVRHOVANIE INTERIÉRU MÁ SVOJ POSTUP

Od cenovej ponuky po odovzdanie návrhu a podkladov k realizácii.

Interiérový návrh stručne v deviatich bodoch:

1. Obhliadka - 1. stretnutie ( Zameriame a nafotíme priestory, odkonzultujeme požiadavky na interiér ).

2. Spracovanie podkladov do elektronickej podoby ( Podklady zakreslíme v dizajnérskych programoch ).

3. Návrh dispozície ( Navrhneme Vám najlepšie dispozičné riešenie pre nábytok alebo upravíme priečky ak to bude treba ).

4. Návrh nábytku na mieru ( Vyhotovíme Vám jednoduché 3D vizualizácie nábytku na mieru s rozmermi ).

5. Návrh interiéru ( Vyhotovíme Vám fotorealistické vizualizácie, kde uvidíte farebné zladenie a osvetlenie interiéru ).

6. Konzultácie návrhu do finálnej podoby ( Konzultujeme osobne u nás v kancelárii, telefonicky alebo online ).

7. Výpis materiálov a produktov z obchodov ( Dodáme Vám web linky na produkty, kontakty na dodávateľov ).

8. Technická dokumentácia ( Zakreslíme potrebnú technickú dokumentáciu podľa dohody s klientom ).

9. Odovzdanie návrhu. ( Návrh odovzdávame v elektronickej podobe ).

 

--------------------------------------

06.

POŠLITE NÁM PODKLADY K VYTVORENIU CENOVEJ PONUKY

Tieto informácie potrebujeme aby sme Vám mohli pripraviť nezáväznú cenovú ponuku na návrh interiéru.

1. Pôdorys nehnuteľnosti ( Pošlite nám pôdorys alebo náčrt izby s rozmermi ).

2. Zoznam miestnosti, ktoré si chcete dať navrhnúť ( Vymenujete miestnosti, ktorých sa bude návrh interiéru týkať ).

3. Fotografie priestoru ( Pošlite nám 2-3 fotky aktuálneho stavu rekonštrukcie alebo rozostavanosť stavby ).

4. Stručný popis ( Popíšte nám či ide o rodinný dom, byt alebo chatu, či sa jedná o novostavbu alebo rekonštrukciu ).

5. Lokalita ( Napíšte nám mesto / obec, kde sa priestory nachádzajú ).

6. Vaše údaje ( Napíšte nám Vaše údaje ako je meno, tel. kontakt, email ).

 

--------------------------------------

07.

CENA ZA NÁVRH INTERIÉRU

Cena za návrh interiéru je vždy individuálne prispôsobená podľa potrieb klienta.

Cenu za návrh interiéru vždy pripravíme podľa vašich potrieb, ktoré s vami najskôr prekonzultujeme a poradíme Vám postup, ktorý je pre vašu situáciu najlepší. Ak chcete dobrú cenovú ponuku potrebujeme vedieť viac informácii o vašom projekte. Najlepšie ak je k dispozícii pôdorys. Pýtame sa aj na miestnosti, ktoré sa idú navrhovať. Pomôže nám aj foto ( 2-3 fotky ) aktuálneho stavu. Aký typ interiéru ideme navrhovať ( obytný, komerčný, chata, zrub, ambulancia, podkrovie, novostavba, rekonštrukcia, otvorený priestor, ktorý treba nadeliť priečkami...) Na základe týchto podkladov Vám vieme vypracovať cenovú ponuku za návrh interiéru. Po obhliadke priestorov sa môže na základe osobného stretnutia a konzultácie ešte niečo upraviť alebo doplniť.

Naše cenové ponuky sa skladajú z dvoch hlavných oblastí:

1. Cena za návrh nábytku ( návrh nábytku na mieru, výstupom je jednoduchá 3D vizualizácia nábytku ).

2. Cena za návrh interiéru ( kompletný návrh interiéru, výstupom je fotorealistická vizualizácia ).

Pri väčších projektov sa daju tieto dve služby kombinovať a vytvoriť tak ekonomicky výhodnejší balík na zariadenie interiéru. Viac informácii Vám vieme poskytnúť na našich kontaktoch.

Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu. S pozdravom tím DIZAJNE.

Kontaktujte nás

Chcem návrh interiéru

Cenová ponuka