KTO JE INTERIÉROVÝ DIZAJNÉR?

Predtým ako sa dostaneme k postupom navrhovania a ďalším informáciám, tak by som Vám rád predstavil profesiu interiérového dizajnéra / bytového architekta. Kto to je a s čím vám vie pomôcť? Názov profesie hovorí, že sa zaoberáme interiérom, ale interiér je široký pojem, čo konkrétne robíme je otázka? Všeobecne každý dizajnér ako jednotlivec alebo ako súčasť tímu v nejakom štúdiu spracováva podklady od klienta vytvára mu najčastejšie prostredníctvom 3D softvéru návrh interiéru, ktorý klient vidí ešte skôr ako sa pustí do samotnej realizácie. Každý interiér má svoje špecifiká a vždy sa pristupuje k návrhu individuálne, záleží či sa jedná o novostavbu, rekonštrukciu, obytný alebo komerčný priestor, aký dizajn interiéru klient preferuje... Dobrý interiérový dizajnér musí mať estetické, ale aj konštrukčné myslenie, pretože to, čo je ukryté pod návrhom a na prvý pohľad nie je vidieť sú konštrukcie, ktoré treba vymyslieť tak aby to bolo realizovateľné. Obor dizajnéra je neustále sledovanie nových materiálov, technológii, produktov, trendov, ktoré prichádzajú na trh a selektovať ich a vyberať len to hodnotné. Ja ( Mgr.art. Roman Ficek ) ako dizajnér pracujem v oblasti interiérového dizajnu od roku 2007 a študovanie alebo rozširovanie obzorov v oblasti dizajnu je pre mňa od strednej školy doteraz každodenná záležitosť. S mojím tímom dizajnérov a tímom z výroby nábytku na mieru si navzájom odovzdávame naše skúsenosti, aby sme stále profesijne rástli a vedeli klientom odovzdať to najlepšie, čo vieme. Je to proces zdokonaľovania a to nás baví.

 

AKÉ SLUŽBY PONÚKA DIZAJNE?

V rámci návrhu interiéru ponúkame tieto 3 služby, ktoré sa od seba odlišujú detailnosťou spracovania.

Služby 1/ NÁBYTOK 2/ ŠTÚDIA 3/ PROJEKT sa dajú navzájom kombinovať a vy si viete zvoliť pri vytvorení cenovej ponuky v akej detailnosti chcete mať vypracovaný návrh jednotlivých miestnosti. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o našich službách:

 

1. NÁBYTOK ( jednoducho - rýchlo – lacno )

Táto služba je najlacnejšia varianta návrhu a ponúka 2D dispozičné riešenie interiéru spolu s 3D návrhom nábytku na mieru, ktorý potom môže ísť na spracovanie do našej výroby. Je to pre ľudí, ktorí majú jasnú predstavu o interiéry o farebnom a materiálovom zladení, ale potrebujú to čiastočne doladiť s dizajnérom a riešia hlavne nábytok na mieru. Výstupom sú jednoduché vizualizácie, kde je vidieť farebné riešenie nábytku na mieru a rozmerové informácie pre lepšiu predstavu.

 

2. ŠTÚDIA ( dizajnovo – kvalitne – dostupne )

Najobľúbenejšia služba, ktorá ponúka klientovi kompletné farebné a materiálové zladenie celého interiéru v podobe fotorealistických vizualizácii. Štúdia obsahuje 2D dispozičné riešenie, fotorealistické vizualizácie, zoznam materiálov, produktov, nábytku z obchodov, svietidiel spolu s web-linkami alebo kontaktmi na dodávateľov, kde si ich môžete kúpiť. V prípade záujmu vám vieme posunúť kontakty na remeselníkov / realizátorov. Dodávku a montáž nábytku na mieru Vám vieme zabezpečiť prostredníctvom našej výroby.

 

3. PROJEKT ( komplexne – detailne – primerane )

Pre komplexné riešenia interiéru a náročných klientov, ktorí nemajú veľa času sa venovať realizácii a potrebujú dodať podklady dodávateľom na vyhotovenie cenových ponúk alebo potrebujú podklady k realizácii častí interiéru, ponúkame službu Projekt, ktorá obsahuje okrem návrhu interiéru aj výkresovú dokumentáciu ( schéma elektriny a osvetlenia, vodoinštalácie, kladačský plán + výmera, SDK podhľady + detaily, stolárske podklady... ) toto sú najčastejšie žiadané výkresy pre realizáciu interiéru. Ak by bolo potrebné vyhotoviť iné výkresy tie sa nacenia a pripravia dodatočne. Klient si môže z ponuky technickej dokumentácie vybrať potrebné výkresy, ktoré mu potom dodáme.

 

KOĽKO STOJÍ NÁVRH INTERIÉRU?

Väčšinou prvé, čo klienta zaujíma je koľko stojí návrh interiéru alebo koľko stojí m2 návrhu. Orientačne sa to dá povedať, ale nie je to smerodajné a je to veľmi nepresné. Ak chcete kvalitnú cenovú ponuku dizajnér potrebuje vedieť viac informácii o projekte. Najlepšie je, ak je k dispozícii pôdorys. Pýtame sa aj na miestnosti, ktoré chcete navrhnúť. Pomôže aj foto ( 2-3 fotky ) aktuálneho stavu. Aký typ interiéru sa ide navrhovať ( obytný, komerčný, chata, zrub, ambulancia, podkrovie, novostavba, rekonštrukcia, otvorený priestor, ktorý treba priečkami nadeliť...). Na základe týchto podkladov Vám vieme vypracovať presnú cenovú ponuku za návrh interiéru.

 

CHCEM NÁVRH, AKO ZAČAŤ?

Pošlite nám podklady cez kontaktný formulár alebo cez email dizajne@gmail.com.Tieto údaje potrebujeme na vyhotovenie cenovej ponuky:

1. Pôdorys nehnuteľnosti a m2 podlahovej plochy.

2. Zoznam miestnosti, ktoré si chcete dať navrhnúť ( kuchyňa, obývačka, kancelária, reštaurácia... )

3. Fotografie priestoru, aktuálny stav 3-5 fotiek

4. Stručný popis ( či ide o novostavbu, rekonštrukciu, komerčný priestor...)

5. Lokalita ( mesto / obec ) kde sa priestory nachádzajú.

6. Vaše údaje ( meno, tel. kontakt, email )

Ak by sme mali ešte nejaké otázky budeme vás kontaktovať emailom alebo tel. do 24hod.

 

ČO JE VÝSLEDKOM INTERIÉROVÉHO DIZAJNU?

Okrem výstupu v podobe vizualizácie, či výkresovej dokumentácie, ktoré sú takou čerešničkou na torte. Najviac je spokojnosť s odvedenou prácou na oboch stranách, či u klienta v podobe radosti a eufórie z návrhu, alebo u dizajnéra v podobe dobrého výsledku a posunutia svojich dizajnérskych hraníc. Medzi klientom a dizajnérom musí nastať dobrá chémia, aby návrh nebol ťažký pôrod a bavilo to obe strany. Toto je ideál a k nemu by som povedal len toľko, že dizajnéra alebo štúdio a ich tvorba musí byť pri výbere klienta prvoradá. Klient by si mal položiť niekoľko otázok a podľa nich sa rozhodnúť a nemalo by ísť len o cenu. Bývanie sa nerobí na rok alebo dva. V takom navrhnutom a zrealizovanom interiéri bude človek bývať dlho. Tu je otázka pre klienta, ktorú by si mal položiť pred výberom dizajnéra:

 

SÚ PRE MŇA TÍ PRAVÍ?

Túto otázku si treba položiť hneď na začiatku. Čo Vám vieme ponúknuť? Či naše služby sú pre Vás vyhovujúce? Či dizajn, ktorý navrhujeme je Váš štýl a páči sa Vám? Či vieme vyriešiť Váš interiérový problém, tak aby ste mohli urobiť kroky potrebné k jeho realizácii? Pýtajte, hľadajte, píšte cez KONTAKTNÝ FORMULÁR.

 

AKO PREBIEHA NÁVRH INTERIÉRU?

Pred samotným návrhom si potrebujeme pripraviť podklady. Po odsúhlasení cenovej ponuky si dohodneme s klientom obhliadku, alebo stretnutie u nás v kancelárii, aby sme sa bližšie porozprávali o interiéri. Ak sme na mieste stavby, tak si priestor nafotíme a urobíme merania potrebné k návrhu. Takto získané podklady si spracujeme v programe a vytvoríme 2D dispozičné riešenie podľa základných informácii od klienta. Navrhnuté dispozície si s klientom prekonzultujeme a upravíme, čo bude treba a vytvoríme finálnu dispozíciu, z ktorej sa ďalej vypracuje 3D návrh v podobe fotorealistických vizualizácii, ktoré sa konzultujú a upravujú do finálnej podoby. Ak je návrh interiéru hotový, tak sa vypracuje technická dokumentácia potrebná na vytvorenie cenových ponúk od rôznych dodávateľov alebo k realizačným účelom. Návrh interiéru sa odovzdá klientovi väčšinou v elektronickej podobe.

 

KOĽKO TRVÁ NÁVRH INTERIÉRU?

Jedna z dôležitých vecí je dĺžka vytvorenia návrhu. Odpoveď na túto otázku je vždy rôzna, zložitá a záleží na viacerých faktoroch. Základným merítkom je samozrejme veľkosť projektu, čím máte viac m2 plochy, tým spracovanie návrhu trvá dlhšie. Preto, ak ste sa už rozhodli pre služby interiérového dizajnéra treba sa pripraviť a dohodnúť návrh interiéru v predstihu cca 3-4 mesiace, pretože každý dizajnér a architekt má súčasne rozpracovaných niekoľko projektov. Všeobecne v DIZAJNE, ak ste si už vyčkali termín na návrh interiéru, tak tempo dizajnéra u nás je cca 40m2 hotového návrhu za týždeň. 40m2 návrhu za týždeň je priemerný čas a k nemu treba pripočítať ešte konzultačný čas, ktorý vie zamiešať kartami asi najviac. Preto odporúčam každému, kto chce dobrý výsledok a chce sa pripraviť čo najlepšie, tak treba myslieť dopredu a rezervovať si termíny v dostatočnom predstihu. Vyhnete sa stresom, ako a kde mám doviesť rozvody elektriny, vody... lebo pred samotným kupovaním materiálov a produktov Vám budú klásť otázky majstri, elektrikári a vodári.

 

AKÝ JE ĎALŠÍ POSTUP PO ODOVZDANÍ NÁVRHU?

Po odovzdaní návrhu interiéru, nasleduje realizácia interiéru. V oblasti realizácie Vám DIZAJNE aktuálne ponúka realizáciu nábytku na mieru ( máme vlastnú výrobu, všetko čo si navrhneme tak si aj vyrobíme :). V rámci realizácie ponúkame aj dizajnérske poradenstvo ( konzultácie, pomoc pri výbere materiálov a produktov z obchodov...). Dizajnérske poradenstvo je platená služba a podľa dohody s klientom si vždy dopredu dohodneme podmienky spolupráce. Ak by ste mali nejaké ďalšie otázky, napíšte nám cez kontaktný formulár, email: dizajne@gmail.com alebo volajte na 0907 657 219.

 

Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu.

S pozdravom tím DIZAJNE

 

Kontaktujte nás

Chcem návrh interiéru

Cenová ponuka