PREČO SI NECHAŤ VYROBIŤ NÁBYTOK OD DIZAJNE?

Dizajne ponúka kompletný interiérový návrh s vlastnou výrobou a vývojom. Kladieme dôraz na každý detail výrobku, či už z pohľadu dizajnu, správnej konštrukcie alebo použitých materiálov tak, aby každý jeden komponent bol súčasťou celkového konceptu, v súlade s priestorom a požiadavkami klienta. Nábytok sme zbavili madiel, čím sme vytvorili čistú plochu, ktorá sa otvára cez špáry. Tento BEZMADLOVÝ KONCEPT máme dotiahnutý v rámci celého interiéru. Led osvetlenie s dlhou životnosťou, cnc spracované zrkadlá, kvalitné čalúnnické látky, kameninové drezy o to všetko sa v rámci výroby nábytku postaráme. Ľudský a profesionálny prístup ku klientom, dizajnérska kontrola, počítačová príprava, moderné stroje, odborná montáž a šikovní kolegovia s dlhoročnými skúsenosťami, toto všetko sa pretavuje do nábytku, ktorý Vám bude slúžiť počas mnohých rokov. Vďaka Vášmu dopytu sa nám darí napredovať a zlepšovať sa, čo nám aj Vy potvrdzujete svojimi recenziami na google.

 

AKÉ POUŽÍVAME MATERIÁLY?

Kvalitné kovania Blum a veľkoplošné materiály od rakúskych výrobcov (Kaindl, Senosan, Egger) a overených dodávateľov (Häfele, Kessebohmer, Rauvisio … ). Naše povrchové úpravy masívnych a dyhovaných dielcov zvýrazňujú prirodzenú krásu dreva a zabezpečujú dlhú životnosť. Sledujeme novinky na trhu, a preto sú v našom portfóliu farebné povrchy s hlbokým matom, ktoré sú upravené nanovrstvou. Táto inovatívna technológia zabezpečuje BEZODTLAČKOVÝ a na údržbu veľmi praktický materiál.

výroba nábytku spolupráca firmy

AKO TO VYRÁBAME?

Nábytok je pre nás DIELO, v ktorom ladí dizajn a konštrukcia. Celá výroba sa deje pod jednou strechou, čo nám spolu s modernými technológiami niekoľkonásobne urýchli realizáciu klientskej zákazky. Jednotlivé fázy výroby sú popísané nižšie.

 

DOKONALÉ ZAMERANIE

Úspešnému výsledku predchádza meranie priestoru. Používame laser Leica, ktorý je priamo napojený na počítač a tak importujeme Váš priestor. Vieme presnú polohu všetkých inštalácií, či sa uhol stien otvára, zatvára, čo nám umožní presne prispôsobiť nábytok. Kontrolné meranie robíme s Bosch laserom priamo do fotky a roviny kontrolujeme nivelačným laserom a dlhou vodováhou. Stále však hľadáme efektívnejšie a presnejšie spôsoby merania, lebo platí “ DVAKRÁT MERAJ A RAZ REŽ ".

 

POČÍTAČOVÁ PRÍPRAVA

V programe CABINET VISION určenom na výrobu nábytku, v ktorom máme aj spomenuté informácie z merania, vkladáme nábytok podľa návrhu, skrinku po skrinke. Nábytok do detailov spracujeme, každú skrinku každý diel, ktorý ma svoj jedinečný kod, ktorý CNC stroj načíta a vyrobí. Aj spoje pracovných dosiek a výrez pre drez, indukciu či rôzne otvory na prechod kablov je frézovaný v dielni. Výrobu to zefektívni a na montáži minimalizujeme používanie prašných procesov čo poteší klienta, ale i našich montážnikov :) .

 

PRESNÉ REZANIE

Dôležité je rozumieť materiálom nielen pri riešení konštrukcie, ale aj pri samotnom spracovávaní. Drevené doskové materiály rozličného druhu (MDF, preglejka, drevotrieska) obsahujú v sebe vnútorné pnutie vznikajúce pri ich výrobe.  Preto je dôležitý správny technologický postup, aby nedochádzalo k ohýbaniu rezaných dielcov. Nutné je udržiavať optimálnu teplotu v priestore, správnu vlhkosť, kvôli napučiavaniu a ohýbaniu plôch. Tabule režeme najskôr na pásy, aby sa uvoľnilo napätie v doskách až následné sa skracujú na presné rozmery. Každý dielec sa označí štítkom s informáciami a čiarovým kódom, aby pri ďalšom spracovaní bolo jasné, čo je potrebné s dielcom spraviť a kam patrí.

výroba nábytku rezanie

 

OLEPOVANIE HRÁN KVALITNE

Olepujeme ABS hranami o hrúbke jedneho milimetra aby sme tak zamedzili viditeľnému kontrastu prechodu hrany a samotnej dosky. Olepujeme skrinku zo všetkých strán tak aby sme zamedzili uniku formaldehydu do obytného priestoru, ktorí sa v minimálnom množstve stále používa na lepenie drevotrieskových materiálov. Moderný stroj s použitím kvalitných lepidiel EVA a PUR zaručuju tie najlepšie výsledky.

 

CNC SPRACOVANIE

Počítačom riadený stroj, umožnuje konštrukterovi jednoduchšie vytvárať zložitejšie konštrukcie a dizajnérom otvára ďalšie možnosti v navrhovaní. CNC opracovanie dielov klientovi dodá precízne a kvalitné spájanie skriniek. Bežná skrinka v kuchyni je spojena 16 kolíkmi a 10 skrutkami čím skrinka dosahuje maximálnu pevnosť.

výroba nábytku cnc spracovanie

 

POCTIVÉ SKLADANIE

Každý kus nábytku sa skladá v dielni. Vďaka ručnému skladaniu prebehne dôkladná kontrola. Šikovné zlaté ručičky a moderné technológie zaručujú kvalitný a dlho slúžiaci nábytok.

 

MONTÁŽ s PRAXOU

Tak ako si to sami navrhneme vyrobíme dovezieme tak aj namontujeme. Vďaka tomu máme dohľad nad každou fázou realizacie nábytku na mieru. Rokmi získané skúsenosti našich kolegov zaručujú odborne a bezpečne prevedenú montáž. Ak by ste mali nejaké ďalšie otázky, napíšte nám cez kontaktný formulár, email: dizajne@gmail.com alebo volajte na 0907 657 219.

výroba nábytku montáž 

Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu.

S pozdravom tím DIZAJNE

 

 

 

KONTAKTUJTE NÁS

Mám záujem o výrobu

Zobraziť viac info

Test test test