INTERIÉROVÝ DIZAJNÉR - BYTOVÝ ARCHITEKT

Som interiérový dizajnér Roman Ficek a v roku 2007 sme s kolegom a dizajnérom Radovanom Martinčekom založili interiérové štúdio DIZAJNE. Interiéry sú naša vášeň, hobby. Špecializujeme sa hlavne na dizajn interiéru obytných priestorov. Našim klientom ponúkame služby: návrh interiéru, výroba nábytku na mieru a konzultácie. Tým, že obaja pochádzame z okolia Žiliny naše pôsobenie bolo jasné.

DIZAJNE sa spočiatku venovalo návrhom interiérov a produktovému dizajnu, čo nás neskôr posunulo ďalej. V roku 2017 sme sa rozhodli rozbehnúť si vlastnú stolársku dielňu. Chceli sme klientovi poskytnúť najvyššiu kvalitu a nábytok, ktorý si navrhneme si vieme aj vyrobiť. Dnes si môžeme povedať, že úsilie vynaložené do realizácie stolárskej dielne sa nám vyplatilo. Našim klientom vyrábame kvalitný nábytok na mieru presne podľa návrhu.

Väčšia časť našej práce je hlavne na severe Slovenska v Žilinskom kraji. Samozrejme robíme projekty po celom Slovensku a taktiež aj u našich západných susedov v Česku.

Interiérový dizajnér z DIZAJNE stojí pri vašom projekte od návrhu interiéru, ale aj počas výroby nábytku na mieru. Keď sa návrh interiéru odovzdá, prevezme ho kolega z výroby. Ak sa vyskytne nejaký realizačný problém nájde dizajnové riešenie, ktoré ho vyrieši. Celým procesom od návrhu cez výrobu nábytku máte svoj interiér pod dohľadom interiérového dizajnéra, čo je základ úspechu.

Interiérový dizajnér Roman Ficek

Interiérový dizajnér Mgr.art. Roman Ficek ( dizajn )

Interiérový dizajn, architektúra a produktový dizajn sú pre mňa záľubou a vášňou. K práci, ktorá ma napĺňa viedla dlhá kľukatá cesta. Kreslenie som mal vždy rád a od malička som vykazoval známky výtvarného talentu, ktorý som rozvíjal na základnej umeleckej škole, neskôr na strednej a napokon na vysokej škole.

Moja cesta k dizajnu začala na strednej škole ( ŠÚV Kremnica ) v roku 1997. V tej dobe mal študijný odbor názov “Tvarovanie priemyselných výrobkov”. Bol to nemoderný a zastaralý názov, ale to boli 90 te roky dizajnu na Slovensku. Po úspešných prijímacích pohovoroch na VŠVU Bratislava som strávil 6 rokov štúdia na dizajne, odbor Product Design. Vysokú školu som ukončil v roku 2007 magisterským diplomom. V tom istom roku som bol spoluzakladateľ a hlavný interiérový dizajnér v štúdiu DIZAJNE. Tu som nadobudol bohaté skúsenosti v interiérovom dizajne. Moja pracovná náplň je vytváranie interiérových návrhov / konceptov / nábytku pomocou 3D vizualizácií.

Povolanie "interiérový dizajnér" ako ho dnes poznáme, tak v roku 2007 len začínalo. Hlavné centrum interiérového dizajnu bolo v Bratislave. DIZAJNE pôsobí hlavne na severe Slovenska ( Žilina ), kde bol rozbeh interiérového dizajnu o niečo pomalší. V štúdiu DIZAJNE som nadobudol množstvo skúsenosti a užitočných spoluprác v oblasti interiérového dizajnu. Dnes v DIZAJNE pôsobím ako šéfdizajnér a vediem tím interiérových dizajnérov, ktorí pre Vás vytvárajú krásne interiérové návrhy.

Interiérový dizajnér Radovan Martinček

Interiérový dizajnér Mgr.art. Radovan Martinček ( výroba )

Mojim splnenym snom je do detailov dotiahnutý a zrealizovaný interiér pre klienta, vytvoriť umenie, ktoré prináša praktický úžitok. Som šťastný, že sa mi to po rokoch tvrdej práce podarilo a môžem tvoriť hodnotné interiéry pre ľudí. Moje štúdium na VŠVU v Bratislave začalo na oddelení sochárstva. No ukončil som ho ako produktový dizajnér, lebo práve praktické využitie diela mi dávalo väčší zmysel ako voľné umenie.

Aby si porozumel drevu musíš ho milovať - to nám hovorila pani učiteľka zo strednej školy. Odbor Umeleckoremeselného spracovania dreva má veľmi oslovil. Doslova sa mi vryl pod kožu natoľko, že som musel so sebou bojovať aby som pracoval aj s inými materiálmi. V roku 2007 sme sa so spolužiakom ( teraz kolegom ) rozhodli navrhovať a realizovať interiéry. Bolo to veľmi ťažké obdobie lebo ľudia túto službu dopytovali minimálne.

Dnes už máme okrem ateliéru aj svoju dielňu ( výroba nábytku na mieru ). Práve vďaka skúsenostiam i zo strednej školy ju vediem. V DIZAJNE som šéf výroby a baví ma doťahovať návrhy do reálnej podoby. Vo výrobe sa musia zladiť klientove požiadavky s dizajnom, ergonómiou, funkčnosťou a bezpečnosťou. Musia sa vybrať správne materiály a zmestiť sa do rozpočtu. Tieto výzvy ma nútia hľadať nové riešenia, čo je pre kreatívneho človeka potešením.

Nemalou kreatívnou prácou je celý proces výroby. Vytvoriť tím, v ktorom každý člen vie presne čo má robiť. Zvládnuť moderné cnc technológie na výrobu nábytku. Toto všetko vyžaduje nápady, zapálenie a vytrvalosť. Konkurencia je veľká a tu musíte byť šikovný aby ste na trhu obstáli.

--------------------------------------

Si interiérový dizajnér alebo bytový architekt a hľadáš si prácu?

Ak máš záujem o prácu interiérového dizajnéra / bytového architekta. Si komunikatívny, rýchlo sa učíš, vedel by si viesť projekt samostatne pridaj sa k nám. Viac info o práci dizajnéra / bytového architekta sa dočítaš na stránke kariéra.

Pridaj sa do nášho tímu

Pridať sa do tímu