DETSKÉ IZBY

Tak ako sú pre rodičov dôležité deti, tak sa dbá na to aby ich ratolesti mali svoj detský svet v podobe krásnej detskej izbičky, kde môžu rásť a rozvíjať sa. Už sa nedá povedať, že detská izba je taký malý outsider a posledná izba v domácnosti, ktorá si nezaslúži pohľad interiérového dizajnéra. Táto doba je našťastie za nami a detská izba sa stala hlavným kreatívnym priestorom interiérových dizajnérov. Detské izby sa nemusia držať v dizajnovej línii so zvyškom interiéru, tu môžeme popustiť uzdu fantázii. Keď má dieťa okolo troch rokov, je čas zamyslieť sa nad dizajnom detskej izby, lebo čoskoro pôjde do prvej triedy a ako prváčik bude potrebovať priestor na učenie, ale stále je vo veku, keď sa s učením ešte striedajú hračky. Aj na detské izby sa treba pozerať prakticky. Čím máte menej otvorených políc, tým je menej upratovania, samozrejme všetko s mierou lebo deti si radi vystavujú svoje obľúbené hračky a predmety, takže niečo im treba nechať aj otvorené. Použitím vhodných doplnkov, vzhľad detských izieb pekne zútulnite. Ak bude izba pôsobiť úhľadne, vášmu dieťaťu či novopečenému prvákovi / prváčke sa bude dobre učiť, hrať alebo odpočívať. Idete zariaďovať detskú izbu? Pozrite si náš príspevok: Dizajn nábytku do rodinného domu.

Návrh detskej izby v Žiline

DETSKÉ IZBY NA MIERU

Téme detských izieb sa venujeme neustále, a aby sme splnili všetky požiadavky klienta aj dieťaťa, vytvárame dizajn detskej izby na mieru. Vďaka nábytku na mieru sa priestor detskej izby maximálne využije a nadobudne peknú dizajnovú líniu. Detská izba je svojou multifunkciou niečo ako obývačka, spálňa, pracovňa, domáca posilka alebo herňa v jednom. Skĺbiť všetky tieto funkcie do pekného dizajnu si vyžaduje pohľad profesionála. Ja ako interiérový dizajnér vždy hovorím, že najkrajšie detské izby sú na mieru.

Detská izba na mieru

NÁBYTOK DO DETSKEJ IZBY

Detské izby sa dnes navrhujú tak aby dizajn vyhovoval od školského veku až po dospelosť a v priebehu tohto dlhého obdobia sa menili len doplnky a malé detaily. Izba sa takto z detskej zmení na študentskú izbu. Preto ak zvažujete realizáciu detskej izby voľte nábytok na mieru. Je to o niečo drahšie ako sektorový nábytok, ale dobre navrhnutá detská izba Vám vydrží od troch rokov cez pubertu až do dospelosti. Tak ako dieťa rastie meníte tapety, farebnosť a rôzne iné doplnky, ale základ v podobe nábytku zostáva, preto počiatočná investícia takto rozložená do dlhého obdobia je zanedbateľná. Čo je však najdôležitejšie, dieťa dostane detskú izbu, ktorá ho bude motivovať, inšpirovať, rozvíjať jeho schopnosti a hlavne to bude jeho svet, kde sa bude dobre cítiť.

Chlapčenská izba

DETSKÁ IZBA DIEVČA

Pri navrhovaní dievčenských detských izieb volíme bielu ako hlavnú farbu na nábytok na mieru a potom sa pomocou doplnkov už len hráme s ostatnou farebnosťou detskej izby. Aj keď existujú aj iné farby ako je ružová, klienti ju stále preferujú pre dievčenskú izbu. Keď ružová, tak samozrejme pracujeme s rôznymi odtieňmi. Doplnky sa vekom menia, ale biely nábytok na mieru ostáva, a tým, že sa k bielej dobre ladia všetky doplnky, z môjho pohľadu je to skvelá voľba. Takže, keď dievčenská izba tak biely nábytok, s ktorým nikdy nič nepokazíte.

Chlapčenská detská izba s domčekom

DETSKÁ IZBA CHLAPEC

Nadčasovosť, nadčasovosť a ešte raz nadčasovosť do nábytku, ktorý chcete aby vydržal do dospelosti vášho syna. Zariaďujete chlapčenskú detskú izbu? Voľte skôr svetlé zemité farby, tak ako keby ste v tej detskej izbe mali bývať vy dospeláci. Všetko ostatné nechajte na doplnkoch: farebnosť a motív tapety, závesov, koberca či vankúšov, rôzne tematické doplnky dajú chlapčenskej izbe ten správny výraz.

Moderná detská izba s detskou tapetou na mieru

DETSKÁ TAPETA

Jeden z najväčších doplnkov do detskej izby je samozrejme tapeta. Je to estetický, ale aj funkčný prvok zároveň. Detskej izbe dodá farebnosť a priam ožije. Ak sa nachádza pri posteli slúži aj ako ochrana steny pred znečistením. My najradšej používame detské tapety na mieru, ktoré sú originálne a pripravené pre konkrétnu detskú izbu. Vy tak budete mať vďaka tejto tlačenej tapete na mieru originálnu detskú izbu. Nemusíte použiť nejaký nudny opakujúci sa vzor, ale skúste sa pohrať s vkusnou obrázkovou tapetou. Ja osobne mám najradšej, keď je tapeta tlačená na podklade s textilnou štruktúrou. Takýto povrch pôsobí v detskej izbe omnoho viac útulne ako hladké prevedenie tapety.

ĎALŠÍ PROJEKT

Luxusné kúpeľne

ZOBRAZIŤ PROJEKT