ZRUB - INTERIÉR S DUŠOU

180m2 – LIPTOVSKÝ TRNOVEC – 2022

Návrh interiéru zrubu robíme zriedka, ale o to viac nás baví, keď k nám príde takýto typ interiéru a spestrí nám našu dizajnérsku prácu. Zruby sa stávajú luxusnými obydliami napriek svojej vizualnej hrubosti a nepresnosti. Je to náročná stavba, ktorá je stále živá a pri navrhovaní interiéru s tým treba počítať. Aj prázdny, nezariadený interiér zrubu má skvelú atmosféru, ktorá dýcha z drevených stien vyrobených zo smrekovej guľatiny. Keď sa doň navrhne pekný nábytok a vyberú sa dobré materiály a doplnky, interiér zrubu tým povýšite a budete sa v ňom cítiť dobre. Tento luxusný zrubový dom sme zariadili v modernom duchu, prepojili sme tradičné zrubové konštrukcie s čistými líniami nábytku, svietidiel a podláh. Farebne sme zladili drevený dizajn interiéru s čiernymi prvkami, ktoré zvýraznili eleganciu návrhu. Klient je rybár, tak sme mu navrhli par doplnkov s tematikou rýb a vody. Veríme, že sa mu tam bude dobre bývať a užije si tento moderný zrub na Liptove.Moderný zrub na Liptove

INTERIÉR ZRUBU JE ŽIVÝ

Zrub je živá stavba a pri navrhovaní interiéru na to treba myslieť. Návrh interiéru si vyžaduje úplne iný dizajnérsky prístup, ako pri klasickej murovanej stavbe. Pri zrube treba počítať s parametrom vysychania stavby, kedy môže stavba klesnúť aj o 20 cm v priebehu piatich rokov. Tento aspekt vie potrápiť hlavne pri navrhovaní konštrukčných riešení. Drevené zrubové steny sa tým pádom stávajú nepoužiteľné na montáž čohokoľvek. Maximálne si na takúto klesajúcu zrubovú stenu môžete zavesiť obraz alebo inú dekoráciu, ale nič čo by sa pri klesaní zrubu mohlo vzpriečiť. Jedným z najťažších riešení bolo vymyslieť konštrukciu schodiska, ktoré sa nemohlo z dôvodu vysychania stavby kotviť do stien či vrchného podlažia. Schody museli byť navrhnuté ako samostatne stojaci prvok kotvený len o základňu.

Luxusný zrub zariadený kvalitným nábytkom

Pohľad na moderný interiér zrubu

MODERNÝ ZRUB

Sto ľudí, sto chutí. A v interiérovom dizajne to platí dvojnásobne. Každopádne sa s tým stretávame dennodenne, a preto sa interiér inak, ako namieru nedá navrhnúť. My sme sa v tomto konkrétnom zrube rozhodli skĺbiť tradičnú zrubovú emóciu s čistou modernou líniou. Prostredníctvom týchto návrhov vám chceme ukázať, že sa netreba báť tohto spojenia, a že vo finále to dopadne veľmi dobre. Kombinácii v interiérovom dizajne je vždy veľa, a preto si v tomto nechajte poradiť profesionálmi.

Zrubové domy - interiér v modernom duchu.

Zruby - interiér s emóciou

Moderný kanadský zrub s modernou kuchyňou na mieru.

LUXUSNÝ ZRUB PLNÝ KVALITNÉHO NÁBYTKU

Slovo luxus neznamená len drahé lesklé materiály, ktoré musia pôsobiť draho. Luxus v zrube má byť prirodzený a vytvorený poctivými materiálmi s kvalitným spracovaním, ktoré v interiéri ladia. V návrhu interiéru tohto zrubu sme použili kvalitný dubový nábytok od slovenského výrobcu. Dizajnovo jednoduché svietidlá si v tomto interiéri našli svoje miesto a svetlom dodali atmosféru zrubu. Nábytok na mieru je vyrobený našou stolárskou dielňou.

Návrh schodiska v interiéry kanadského zrubu.

Luxusný zrub s moderným vzhľadom.

Moderné materiály a prvky v interiéry zrubu.

Návrh moderného zrubu na Liptove

Návrh kúpeľne v zrube

Návrh interiéru moderného zrubu

Návrh kúpeľne v zrube

Spálňa v zrube

Roman Ficek
Mgr. art.
Roman Ficek
ĎALŠÍ PROJEKT

Interiérový dizajn Žilina

ZOBRAZIŤ PROJEKT