MODERNÁ CHATA

120m2 – TERCHOVÁ – 2023

Moderná chata nie je len o modernom dizajne, ale aj o moderných technológiách alebo funkciách. Ak chcete zariadiť malú súkromnú chatu, je dôležité zvážiť, čo všetko potrebujete a ako chcete chatu využívať. Môže to byť miesto na oddych a relax pre Vás a vašu rodinu alebo ju budete využívať aj na prenájom ako je to plánované s chatou v Terchovej. Zariadenie chaty, ktorá sa bude využívať aj na prenájom treba riešiť jednoducho a prakticky.

Dnešná doba inteligentných technológií umožňuje mať pod kontrolou takúto chatu aj na diaľku. Inteligentné systémy umožňujú ovládať osvetlenie, kúrenie a iné funkcie v chate z mobilného telefónu. Treba myslieť aj ekologicky a šetrenie energiami je jeden z pohľadov ako sa k stavbe chaty postaviť.

Chata by mala byť prispôsobená prostrediu, kde stojí. Preto by v jej interiéry mali byť použité prírodné materiály ako je napríklad drevo, kameň, zemité farby. Samozrejme exteriér chaty by mal zapadnúť do prostredia, kde sa nachádza. Ako sa hovorí, lepšie raz vidieť ako desaťkrát počuť. A preto si pozrite náš návrh modernej chaty v Terchovej, ktorú sme navrhli pre súkromné, ale aj komerčné využitie.

Interiér modernej chaty v Terchovej

Moderná chata s veľkým jedálenským stolom.

Moderná kuchyňa v modernej chate.

Čierna kuchyňa s drevom je pekná kombinácia do modernej chaty.

Moderná chata s tradičnými prvkami drevenice.

Jedáleň ladí k farebnej kombinácii kuchyne čierna s drevom.

Moderná chata s moderným krbom.

Moderná chata s vianočnou atmosférou.

Moderná chata kombinuje drevený strop s veľkoformátovou dlažbou.

Útulnosť modernej chate dodáva drevený strop a textílie.

Veľkoformátová dlažba je v modernej chate estetické, ale aj praktické riešenie.

Moderná chata musí mať aj veľkú TV.

Čierna s drevom sú dobrou kombináciou v modernej chate.

Priestor pre vianočný stromček musí byť aj na chate.

INTERIÉROVÝ DIZAJNÉR Mgr.art. Roman Ficek

Klienti, pre ktorých som navrhoval túto chatu mali jasnú predstavu, ktorá sa zhodovala s mojím dizajnérskym cítením. Spolupráca prebiehala veľmi hladko a veľmi rýchlo sme s klientmi našli spoločnú reč. Už prvý nástrel interiéru bol veľmi blízko finalnému vzhľadu a v podstate sa menili už len detaily. Interiér chaty je ladený v modernom dizajne s použitím tradičných prvkov drevenice. Takto sme sa zhodli s klientmi a mne ako dizajnérovi sa pohľad klienta páčil. Navrhnime chatu, ktorá bude spájať novodobé s tradičným bolo povedané už na prvom stretnutí. Tak isto aj farebnosť a materiály interiéru sme si nahrubo zvolili a postupne sme to dolaďovali.

Navrhovala sa skoro komplet celá chata. Vynechali sme len jednu izbu, ktorá bola zrkadlovo otočená. Tá sa bude zariaďovať podľa vzoru jej zrkadlovej verzie. Pre klientov som pripravil aj výkresy elektriny a tiež kladačský plán. Tieto podklady im uľahčia život počas realizácie, a preto ich doporučujem každému. Každý projekt sa dá neustále zlepšovať aj po odovzdaní návrhu, ale treba si určiť hranicu. Návrh interiéru je medzistupeň k realizácii a realizácia by mala byť zas o krok lepším výsledkom. Pekný návrh si vyžaduje aj precízne spracovanie a my sme v tomto detailisti. Výrobu nábytku na mieru zabezpečuje naša firma DIZAJNE, takže klient má o ďalšiu starosť menej. Tento projekt je pekným výsledkom spolupráce interiérového dizajnéra a klienta a z toho sa veľmi teším.

S pozdravom interiérový dizajnér Mgr.art. Roman Ficek

Roman Ficek
Mgr. art.
Roman Ficek
ĎALŠÍ PROJEKT

Návrh interiéru Žilina

ZOBRAZIŤ PROJEKT